Kreditorgruppen, AU Økonomi og Bygninger

Afdelingens opgaver

  • Udsendelse af leverandørregninger til godkendelse
  • Udbetaling til leverandør samt medarbejderudlæg
  • Ansvar for artskontering
  • Dokumentation af EU projekter
  • Ansvarlig for korrekt købsmoms, told og afgifter

Erik Preben Nielsen

Teamleder
M
H 1912, 322
P +4587152872
P +4593508811

Medarbejdere i Kreditorgruppen

Name Job title Email Phone Building
Andersen, Anette Regnskabsmedarbejder anette.andersen@au.dk +4587152885 1912, 324
Bahn, Senia Rochat Regnskabsmedarbejder senia.bahn@au.dk +4587153605 1912, 318
Baunsgaard, Henrik Lamers Harth Kontorfunktionær henrik.baunsgaard@au.dk +4587153313 1912, 321
Eskerod, Lissi Snog Kontorfunktionær lissi.s.eskerod@au.dk +4587152896 1912, 321
Frandsen, Merete Müermann Kontorfunktionær merete.muermann.frandsen@au.dk +4587152895 1912, 321
Fuhlendorff, Mette Kontorfuldmægtig mette.fuhlendorff@au.dk +4587152364 1912, 315
Jørgensen, Anne-Katrine Regnskabsmedarbejder anne-katrine.jorgensen@au.dk 1912, 318
Jørgensen, Pia Adelheid Regnskabsmedarbejder pia.jorgensen@au.dk +4587153463 1912, 318
Knudsen, Gennie Søholm Regnskabsmedarbejder gennie.knudsen@au.dk +4587152461 1912, 324
Knudsen, Jonna Kontorfunktionær jonna.knudsen@au.dk +4587153498 1912, 318
Krattet, Michael Hertzum Afdelingsleder michael.krattet@au.dk +4587152861 1912, 324
Kyed, Jørn Borlev Regnskabsmedarbejder jorn.kyed@au.dk +4587153468 1912, 324
Lauridsen, Gitte Steen Overassistent gitte.lauridsen@au.dk +4587152854 1912, 315
Liisberg, Louise Bering Kontorfunktionær louise.liisberg@au.dk +4587153461 1912, 315
Lunde, Lene Regnskabsmedarbejder lene.lunde@au.dk +4587153534 1912, 318
Mogensen, Per Regnskabsmedarbejder per.mogensen@au.dk +4587151232 1912, 318
Mølgaard-Andersen, Maria Salomon Kontorfunktionær maria.salomon@au.dk +4587152857 1912, 315
Nielsen, Erik Preben Teamleder erik.p.nielsen@au.dk +4587152872 1912, 322
Nissen, Erik Regnskabsmedarbejder erik.nissen@au.dk +4587153462 1912, 315
Orlenko, Oksana Overassistent oksana.orlenko@au.dk +4587151234 1912, 324
Rosenbæk Hall, Stephanie Regnskabsmedarbejder stephanie.hall@au.dk +4587153512 1912, 315
Solis, Jose Carlos Assistent carlos.solis@au.dk +4587153458 1912, 315
Sørensen, Jane Kontorfunktionær jane.sorensen@au.dk +4587153497 1912, 318
Warda, Natalia Regnskabsmedarbejder natalia.warda@au.dk +4587153593 1912, 318

1425466 / i40