Du er her: AU  Medarbejdere  Medarbejderservice Bygninger Bygningsservice Bygningsservice Health

HE Bygningsservice

HE bygningsservice varetager den daglige vedligeholdelse, drift og servicering af fakultetets bygninger. Bygningsmassen spreder sig over ca. 80.000 kvadratmeter og består af laboratorier, kontorer og studieområder.


Stabsfunktionen

Stabsfunktionen ved Health varetager de administrative funktioner inden for bygningsserviceområdet.
Endvidere er energiledelse samt event- og logistikkoordinering placeret i stabsfunktionen.

Christian Bredvig

Driftsinspektør
M
H 1610, 086
P +4528992125

Lars Kyndi Laursen

Maskinmester / Energi og teknikleder
M
H 1241, 011
P +4528992121

Joan Warthoe

Rengøringsleder
M
H 1241, 115
P +4593508660

Driftspersonale

Driftsinspektør

Christian Bredvig

Driftsinspektør
M
H 1610, 086
P +4528992125

Teknik- og energiansvarlig

Lars Kyndi Laursen

Maskinmester / Energi og teknikleder
M
H 1241, 011
P +4528992121

Projektleder

Ove Lund Bryder

Projektleder
M
H 1610, 086
P +4593508905

Bygningsdrift

Rengøringen

Rengøringsleder

Joan Warthoe

Rengøringsleder
M
H 1241, 115
P +4593508660

Administration

Camilla Nygaard

Kontorfunktionær
M
H 1241, 113
P +4524528646

Rengøringsassistenter/sanitører

Name Job title Email Phone Building
Al-Baydari, Farid Gorgis Markos T Sanitør farid.al-baydari@au.dk
Ali, Hassan Abdiwali Sanitør hassan.abdiwali.ali@au.dk
Alici, Recep Sanitør recep.alici@au.dk
Chotipanang, Jittiya Rengøringsassistent jittiya.chotipanang@au.dk
Dahir Omar, Basra Rengøringsassistent basra.dahir.omar@au.dk
Dalab, Layla Ali Rengøringsassistent layla.ali.dalab@au.dk
Darabaneanu, Loredana Rengøringsassistent loredana.darabaneanu@au.dk
Egal, Ibado Hussein Rengøringsassistent ibado.hussein.egal@au.dk
Ege, Abdirahman Hussein Sanitør abdirahman.hussein.ege@au.dk
Figuccia, Francesco Sanitør francesco.figuccia@au.dk
Hassan, Abdiqani Ahmed Sanitør abdiqani.ahmed.hassan@au.dk
Hjorth, Maria Alda Aler Rengøringsassistent maria.hjorth@au.dk
Kahin, Ahmed Abdi Sanitør ahmed.abdi.kahin@au.dk
Koc, Nalan Rengøringsassistent nalan.koc@au.dk
Liban, Abdi Omar Sanitør abdi.omar.liban@au.dk
Meinig, Waraporn Ritthong Rengøringsassistent waraporn.meinig@au.dk
Mo Allin, Hindiya Artearab Rengøringsassistent hindiya.artearab.moallin@au.dk
Mohamed, Shamis Mohamoud Rengøringsassistent shamis.mohamoud.mohamed@au.dk
Nielsen, Flemming Risvig Sanitør flemming.risvig.nielsen@au.dk
Nielsen, Nongwan Yodtrakul Rengøringsassistent nongwan.nielsen@au.dk
Nygaard, Camilla Kontorfunktionær camilla.nygaard@au.dk 1241, 113
Omar, Rukujo Muse Rengøringsassistent rukujo.muse.omar@au.dk
Omar, Zahra Abdullahi Rengøringsassistent zahra.abdullahi.omar@au.dk
Omari, Tahira Rengøringsassistent tahira.omari@au.dk
Ounalli, Mohamed Hedi Sanitør mohamed.hedi.ounalli@au.dk
Pedersen, Thi Lan Nguyen Rengøringsassistent thi.lan.pedersen@au.dk
Piemchowna, Wichian Rengøringsassistent wichian.piemchowna@au.dk
Rauch, Bang-On Rengøringsassistent bang-on.rauch@au.dk
Sørensen, Tuangporn Khongsomboon Rengøringsassistent tuangporn.soerensen@au.dk
Vaduva, Gheorghe Sanitør gheorghe.vaduva@au.dk
Waknoun, Omar Osama Sanitør omar.osama.waknoun@au.dk
Wiese, Somrit Lao-ka Rengøringsassistent somrit.weise@au.dk
Yonis, Adan Jibril Sanitør adan.jibril.yonis@au.dk
Öztoprak, Sema Rengøringsassistent sema.oztoprak@au.dk

374001 / i40