Du er her: AU  Medarbejdere  Medarbejderservice Bygninger Bygningsservice Bygningsservice Health

HE Bygningsservice

HE bygningsservice varetager den daglige vedligeholdelse, drift og servicering af fakultetets bygninger. Bygningsmassen spreder sig over ca. 80.000 kvadratmeter og består af laboratorier, kontorer og studieområder.


Stabsfunktionen

Stabsfunktionen ved Health varetager de administrative funktioner inden for bygningsserviceområdet.
Endvidere er energiledelse samt event- og logistikkoordinering placeret i stabsfunktionen.

Christian Bredvig

Driftsinspektør
M
H 1115.035
P +4528992125

Lars Kyndi Laursen

Maskinmester / Energi og teknikleder
M
H 1241, 011
P +4528992121

Joan Warthoe

Rengøringsleder
M
H 1241, 115
P +4593508660

Driftspersonale

Driftsinspektør

Christian Bredvig

Driftsinspektør
M
H 1115.035
P +4528992125

Teknik- og energiansvarlig

Lars Kyndi Laursen

Maskinmester / Energi og teknikleder
M
H 1241, 011
P +4528992121

Projektleder

Ove Lund Bryder

Projektleder
M
H 1610, 086
P +4593508905

Bygningsdrift

Name Job title Email Phone Building
Alstrup, Jesper Ejendomsserviceassistentelev jespera@au.dk +4593521512 1610, 082
Andersen, Michael Tekniker mic@au.dk +4587150529 1610, 086
Bygdin, Simon Tekniker simon@au.dk +4528992010 1610, 084
Christensen, Poul Kaarsberg Tekniker tekpc@au.dk +4587150525 1241
Christiansen, Ove Håndværker ovec@au.dk +4521346373 1610, 080
Franck Christensen, Karina Kontorfunktionær kf@au.dk +4587152001 1610, 084
Gils, Annette Tekniker tekag@au.dk +4587150524 1233, 114
Jensen, Jesper Tekniker tekjj@au.dk +4587150523 1161, 015
Kimborg, Dan Tekniker dawk@au.dk +4521626888 1241
Kumaraswamy, Ravindran Tekniker tekrk@au.dk +4528992489 1260-1268
Mabelenge, Olga Ebaka Projektleder holgermabel@au.dk +4593521682 1610, 086
Møller, Palle Gammelgaard Tekniker palle@au.dk +4587150529 1610, 086
Nawzadi, Ahmad Jawad jawad.nawzadi@au.dk +4593509095 1610, 082
Nielsen, Mikkel Lindgaard Ejendomsserviceassistentelev mikkelmln@au.dk +4593521516 1610, 082
Nielsen, Morten R. Tekniker mrn@au.dk +4528992249 1115, 031
Nielsen, Rene Tekniker tekren@au.dk +4587152249 1161, 015
Nykjær, Eva Afdelingssekretær eva@au.dk +4528992430 1115, 031
Winkler, Henrik Tekniker hewink@au.dk +4528992431 1610, 082

Rengøringen

Rengøringsleder

Joan Warthoe

Rengøringsleder
M
H 1241, 115
P +4593508660

Administration

Camilla Nygaard

Kontorfunktionær
M
H 1241, 113
P +4524528646

Rengøringsassistenter/sanitører

Name Job title Email Phone Building
Al-Baydari, Farid Gorgis Markos T Sanitør farid.al-baydari@au.dk
Ali, Hassan Abdiwali Sanitør hassan.abdiwali.ali@au.dk
Alici, Recep Sanitør recep.alici@au.dk
Chirila, George Catalin Sanitør george@au.dk
Chotipanang, Jittiya Rengøringsassistent jittiya.chotipanang@au.dk
Dahir Omar, Basra Rengøringsassistent basra.dahir.omar@au.dk
Dalab, Layla Ali Rengøringsassistent layla.ali.dalab@au.dk
Egal, Ibado Hussein Rengøringsassistent ibado.hussein.egal@au.dk
Ege, Abdirahman Hussein Sanitør abdirahman.hussein.ege@au.dk
Hjorth, Hans Sanitør hans.hjorth@au.dk
Hjorth, Maria Rengøringsassistent maria.hjorth@au.dk
Kahin, Ahmed Abdi Sanitør ahmed.abdi.kahin@au.dk
Koc, Nalan Rengøringsassistent nalan.koc@au.dk
Liban, Abdi Omar Sanitør abdi.omar.liban@au.dk
Meinig, Waraporn Ritthong Rengøringsassistent waraporn.meinig@au.dk
Mo Allin, Hindiya Artearab Rengøringsassistent hindiya.artearab.moallin@au.dk
Mohamed, Shamis Mohamoud Rengøringsassistent shamis.mohamoud.mohamed@au.dk
Nielsen, Flemming Risvig Sanitør flemming.risvig.nielsen@au.dk
Nielsen, Nongwan Yodtrakul Rengøringsassistent nongwan.nielsen@au.dk
Nygaard, Camilla Kontorfunktionær camilla.nygaard@au.dk +4524528646 1241, 113
Omar, Rukujo Muse Rengøringsassistent rukujo.muse.omar@au.dk
Omar, Zahra Abdullahi Rengøringsassistent zahra.abdullahi.omar@au.dk
Omari, Tahira Rengøringsassistent tahira.omari@au.dk
Ounalli, Mohamed Hedi Sanitør mohamed.hedi.ounalli@au.dk
Pedersen, Thi Lan Nguyen Rengøringsassistent thi.lan.pedersen@au.dk
Piemchowna, Wichian Rengøringsassistent wichian.piemchowna@au.dk
Rauch, Bang-On Rengøringsassistent bang-on.rauch@au.dk
Sørensen, Tuangporn Khongsomboon Rengøringsassistent tuangporn.soerensen@au.dk
Vaduva, Gheorghe Sanitør gheorghe.vaduva@au.dk
Waknoun, Omar Osama Sanitør omar.osama.waknoun@au.dk
Wiese, Somrit Lao-ka Rengøringsassistent somrit.weise@au.dk
Yonis, Adan Jibril Sanitør adan.jibril.yonis@au.dk
Öztoprak, Sema Rengøringsassistent sema.oztoprak@au.dk

374001 / i40