Du er her: AU  Medarbejdere  Medarbejderservice Studieadministration Studiesystemer Blackboard Kurser Health Book personlig Blackboard-hjælp

Book personlig Blackboard-hjælp

Personlig hjælp

Institutter, Forskeruddannelsen og Studier har udpeget en eller flere superbrugere, som kan hjælpe dig med Blackboard.
TAP hjælper primært med det administrative. VIP hjælper primært med det pædagogiske.

Institut for Biomedicin:

Pia Abrahamsen (TAP) abrahamsen@biomed.au.dk IMMI, Farmakologi og Genetik
Zitta Glattrup Nygaard zitta@biomed.au.dk Mikroskopisk Anatomi, Makroskopisk Anatomi
Marianne Rasmussen mr@biomed.au.dk Med. Biokemi; Fysiologi; Medicinsk Biokemi og Fysiologi for Molekylær Medicinerne
Inger Marie Bro imb@biomed.au.dk Med. Biokemi; Fysiologi; Medicinsk Biokemi og Fysiologi for Molekylær Medicinerne
Annette Kudahl Jensen kudahl@biomed.au.dk Mikroskopisk Anatomi, Makroskopisk Anatomi, Neuro
Chrisitan Holm (VIP) chol@immunology.au.dk Medicin Bachelor

Institut for Folkesundhed:

Helle Nielsen (TAP) hn@ph.au.dk Sygepleje
Linda Edge (TAP) linda@ph.au.dk Sundhedsfaglig kandidatuddannelse
Martin Hawkins (TAP) martin.hawkins@ph.au.dk Idræt (BA+KA)
Loni Leddere (VIP) loni.ledderer@ph.au.dk FSV + Idræt
Pernille Kiss Hansen (TAP) pkh@ph.au.dk FSV, Almen medicin (BA+KA)

Institut for Klinisk Medicin:

Bende Ingvorsen (TAP) bi@clin.au.dk Medicin Kandidat
Lise W. Licht (TAP) liselicht@clin.au.dk Medicin kandidat
Maria Bøndergaard Røjkjær (TAP) (Barsel) mbr@clin.au.dk Medicin Kandidat
Jesper Hjortdal (VIP) jesper.hjortdal@dadlnet.dk Optometri og synsvidenskab
Toke Bek (VIP) toke.bek@mail.tele.dk Optometri og synsvidenskab

Institut for Odontologi og Oral Sundhed:

Sebastian Schlafer (VIP) sebastians@odont.au.dk Odontologi
Mette Provstgaard (TAP) mette.provstgaard@odont.au.dk Protetik, Kirurgi, Tandsygdonslære
Lars Schropp (VIP) lars.schropp@odont.au.dk Fællesklinik, radiologi
Peter Bangsgaard Stoustrup (VIP) pstoustrup@odont.au.dk Pædodonti
Enette Berndt Knudsen (TAP) enette@odont.au.dk Paradontologi
Eduardo Castrillon (VIP) ec@odont.au.dk Klinisk oral fysiologi
Kim Sørensen (TAP) ks@ohcare.au.dk Tandplejer, Klinisk Tandtekniker
Annette Smed Svanholm (VIP) ans@ohcare.au.dk Tandplejer, Klinisk Tandtekniker

Institut for Retsmedicin:

Asser Hedegård Thomsen (VIP) aht@forens.au.dk Retsmedicin

HE Forskeruddannelsen:

Helle Melleruphml@au.dk
Randi Ulrikke Aaberg-Warnckerandi@au.dk

Studier:

Annette Line Larsen (TAP) all@au.dk Studier

Kontaktperson

Janne Saltoft Hansen

Specialkonsulent
M
H bygn. B, B.113
P +4586205230
P +4521844530

1428202 / i40