Du er her: AU  Medarbejdere  Medarbejderservice Studieadministration Studiesystemer Blackboard Kurser Health Book personlig Blackboard-hjælp

Book personlig Blackboard-hjælp

Personlig hjælp

Institutter, Forskeruddannelsen og Studier har udpeget en eller flere superbrugere, som kan hjælpe dig med Blackboard.
TAP hjælper primært med det administrative. VIP hjælper primært med det pædagogiske.

 

 

Institut for Biomedicin:

Pia Abrahamsen (TAP)abrahamsen@biomed.au.dkIMMI, Farmakologi og Genetik
Zitta Glattrup Nygaardzitta@biomed.au.dk Mikroskopisk Anatomi, Makroskopisk Anatomi
Marianne Rasmussenmr@biomed.au.dkMed. Biokemi; Fysiologi; Medicinsk Biokemi og Fysiologi for Molekylær Medicinerne
Inger Marie Broimb@biomed.au.dkMed. Biokemi; Fysiologi; Medicinsk Biokemi og Fysiologi for Molekylær Medicinerne
Annette Kudahl Jensenkudahl@biomed.au.dk Mikroskopisk Anatomi, Makroskopisk Anatomi, Neuro
Chrisitan Holm (VIP)chol@immunology.au.dkMedicin Bachelor

Institut for Folkesundhed:

Helle Nielsen (TAP)hn@ph.au.dkSygepleje
Linda Edge (TAP)linda@ph.au.dkSundhedsfaglig kandidatuddannelse
Martin Hawkins (TAP)martin.hawkins@ph.au.dkIdræt (BA+KA)
Pernille Kiss Hansen (TAP)pkh@ph.au.dkFSV, Almen medicin (BA+KA)

Institut for Klinisk Medicin:

Lise W. Licht (TAP)liselicht@clin.au.dkMedicin kandidat
Christian Ravn  Olesen crol@clin.au.dk Medicin Kandidat
Jesper Hjortdal (VIP)jesper.hjortdal@dadlnet.dkOptometri og synsvidenskab
Toke Bek (VIP)toke.bek@mail.tele.dkOptometri og synsvidenskab

Institut for Odontologi og Oral Sundhed:

Sebastian Schlafer (VIP)sebastians@odont.au.dkOdontologi
Mette Provstgaard (TAP)mette.provstgaard@odont.au.dkProtetik, Kirurgi, Tandsygdonslære
Lars Schropp (VIP)lars.schropp@odont.au.dkFællesklinik, radiologi
Peter Bangsgaard Stoustrup (VIP)pstoustrup@odont.au.dkPædodonti
Enette Berndt Knudsen (TAP)enette@odont.au.dkParadontologi
Eduardo Castrillon (VIP)ec@odont.au.dkKlinisk oral fysiologi
Kim Sørensen (TAP)ks@ohcare.au.dkTandplejer, Klinisk Tandtekniker

Institut for Retsmedicin:

Asser Hedegård Thomsen (VIP)aht@forens.au.dkRetsmedicin

HE Forskeruddannelsen:

Annette Poulsen annette@au.dk
Randi Ulrikke Aaberg-Warnckerandi@au.dk

Studier:

Annette Line Larsen (TAP)all@au.dkStudier


1428202 / i40