Kreditorgruppen, AU Økonomi

Afdelingens opgaver

  • Udsendelse af leverandørregninger til godkendelse
  • Udbetaling til leverandør samt medarbejderudlæg
  • Ansvar for artskontering
  • Dokumentation af EU projekter
  • Ansvarlig for korrekt købsmoms, told og afgifter

Medarbejdere i Kreditorgruppen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Baunsgaard, Henrik Lamers Harth Kontorfunktionær henrik.baunsgaard@au.dk +4587153313 1912, 321
Dam-Johansen, Lotte Regnskabsmedarbejder lotte.dam@au.dk +4587152436 1912, 324
Eskerod, Lissi Snog Kontorfunktionær lissi.s.eskerod@au.dk +4587152896 1912, 315
Frandsen, Merete Müermann Kontorfunktionær merete.muermann.frandsen@au.dk +4587152895 1912, 321
Frederiksen, Nadia Kalantar Regnskabsmedarbejder nadia.frederiksen@au.dk +4587152364 1912, 321
Fuhlendorff, Mette Regnskabsmedarbejder mette.fuhlendorff@au.dk +4587162753 1912, 324
Houen, Mariann Regnskabsmedarbejder mariann.houen@au.dk +4587150543 1912, 324
Jørgensen, Pia Adelheid Regnskabsmedarbejder pia.jorgensen@au.dk +4587153463 1912, 324
Knudsen, Gennie Søholm Regnskabsmedarbejder gennie.knudsen@au.dk +4587152461 1912, 318
Krattet, Michael Hertzum Regnskabsmedarbejder michael.krattet@au.dk +4587152861 1912, 318
Kyed, Jørn Borlev Regnskabsmedarbejder jorn.kyed@au.dk +4587153468 1912, 318
Lauridsen, Gitte Steen Overassistent gitte.lauridsen@au.dk +4587152854 1912, 315
Lunde, Lene Regnskabsmedarbejder lene.lunde@au.dk +4587153534 1912, 318
Lykkegård Thomsen, Tina Regnskabsmedarbejder tina.thomsen@au.dk +4587150542 1912, 324
Mogensen, Per Regnskabsmedarbejder per.mogensen@au.dk +4587151232 1912, 324
Mortensen, Lise K. Teamleder lise.mortensen@au.dk +4587152083 1912, 322
Mølgaard-Andersen, Maria Salomon Kontorfunktionær maria.salomon@au.dk +4587152857 1912, 315
Nissen, Erik Regnskabsmedarbejder erik.nissen@au.dk +4587153462 1912, 321
Orlenko, Oksana Overassistent oksana.orlenko@au.dk +4587151234 1912, 318
Rosenbæk Hall, Stephanie Regnskabsmedarbejder stephanie.hall@au.dk +4587153472 1912, 324
Solis, Jose Carlos Assistent carlos.solis@au.dk +4587153458 1912, 315
Stær, Henriette Sander Regnskabsmedarbejder henriette.staer@au.dk +4587152464 1912, 318
Sørensen, Jane Kontorfunktionær jane.sorensen@au.dk +4587153497 1912, 318