Servicegruppen, AU Økonomi og Bygninger

Afdelingens opgaver

  • Omposteringer
  • Fuldmagtsadministration
  • Rykkere og inkasso
  • Kreditkortadministration
  • Betjening af Kreditorhotline
  • RejsUd-administration
  • AU hovedomstilling
  • AU hovedmail
  • AU Intern Post
  • Administration af tjenestebiler
  • Intern Service i Økonomi og Bygninger

Medarbejdere i Servicegruppen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Lone Lindskou lone.andersen@au.dk +4587153449 1912, 311
Andersen, Susanne Kontorfunktionær susanne.andersen@au.dk +4587152261 1918, 124
Brøkner, Alice Østergaard Regnskabsmedarbejder alice.broekner@au.dk +4587153473 1912, 314
Brøndum, Bente Wissing Teamleder bente.brondum@au.dk +4587153175 1912, 316
Christiansen, Ole Asserbo Intern Post oac@au.dk +4528992535 1918, 123
Clausen, Bettina Regnskabsmedarbejder bettina.clausen@au.dk +4587162364 1912, 314
Dideriksen, Dennis Intern Post dennis.dideriksen@au.dk +4523382130 1918, 123
Dorosh, Nataliia Regnskabsmedarbejder nataliia.dorosh@au.dk +4587153528 1912, 311
Drews, Tina S. Regnskabsmedarbejder tina.drews@au.dk +4587153456 1912, 311
Jakobsen, Jeppe Studentermedhjælper jeppe.jakobsen@au.dk 1918
Jensen, Cecilie Armose Studentermedhjælper cecilie.jensen@au.dk 1912
Jørgensen, Susanne Dora Regnskabsmedarbejder susanne.joergensen@au.dk +4587152685 1912, 311
Kristensen, Pia Møller Regnskabsmedarbejder pia.moeller.kristensen@au.dk +4587153452 1912, 314
Kristensen, Sabina Møller Regnskabsmedarbejder sabina.kristensen@au.dk +4587153459 1912, 311
Lundberg, Heidi Worre Regnskabsmedarbejder heidi.lundberg@au.dk +4587152167 1912, 311
Madsen, Karina Mølgård Kontorfunktionær kmm@au.dk +4587152671 1918, 124
Mahs, Mia-Therese Kontorfunktionær mtm@au.dk +4587152247 1918, 124
Marcussen, Rikke Dinesen Regnskabsmedarbejder rikke.marcussen@au.dk +4587152875 1912, 311
Norup, Christian au540095@au.dk 5540, 117
Rasmussen, Bente D. Regnskabsmedarbejder bente.rasmussen@au.dk +4587153476 1912, 314
Seitzberg, Freja Louise Studentermedhjælper freja.seitzberg@au.dk 1912
Tahtaci, Hatun Regnskabsmedarbejder hatun.tahtaci@au.dk +4587153545 312, 311
Thomsen, Pia Machenhauer Regnskabsmedarbejder pia.thomsen@au.dk +4587152848 1912, 314
Thyssen, Lasse Ahrenkiel Studentermedhjælper, Intern post au594833@au.dk 1918
Weis, Asta Studentermedhjælper asta.weis@au.dk 1912