Find din tillidsrepræsentant

På denne side kan du finde frem til din tillidsrepræsentant.

Du kan bruge søgeboksen nedenfor til at søge på navn, faglig organisation, institut, hovedområde mv. 

Når du har fundet frem til din tillidsrepræsentant, kan du trykke på vedkommendes navn for at få flere kontaktoplysninger.

Hvis du ikke kan finde frem til din tillidsrepræsentant i søgeboksen nedenfor, kan du kontakte fællestillidsrepræsentanten:

Akademiske medarbejdere (VIP og AC TAP)Caroline Adolphsen

Administrativt ansatte akademiske medarbejdere (AC TAP): Anders Kragh Moestrup

Teknisk administrative medarbejdere (TAP, undtagen AC TAP): Charlotte Elisabeth Kler


Listen er opdateret 29. april 2024.
 

TR-struktur

Tillidsrepræsentanterne er struktureret i forhold til inddelingen i 5 fakulteter samt administrationen.

Se AU's organisationsdiagram

Fejl i listen?

Hvis du finder fejl i listen, kontakt gerne:

Listen opdateres månedligt.

Navn Faglig org Repr.type VIP/TAP Hovedområde Inst./VD/Afd Afdeling Geografisk placering Bemærkninger email Medanmeld1 Medanmeld2 Medanmeld3
Marie Agnete Larsen FAS FTR VIP/AC-TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - al@biomed.au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Lone Kjærsgaard Taulborg HK Kontor TR TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - lone.taulborg@cfin.au.dk - - -
Lone Kjærsgaard Taulborg HK Grafisk TR TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - lone.taulborg@cfin.au.dk - - -
Lise Frost YL FTR-sup VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - lif@forens.au.dk - - -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - lhs@clin.au.dk - - -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F FTR TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - bpb@biomed.au.dk - - -
Christine Wulff Cramer YL FTR VIP/AC-TAP 2000 Health 2000 Health 2000 Health - - chcrch@ph.au.dk - - -
Torkil Bukkehave Hansen DJØF FTR-sup AC-TAP 8000 Aarhus Universitet 8000 Aarhus Universitet 8000 Aarhus Universitet - Suppleant for FTR Anders Kragh Moestrup (AC TAP) tbh@au.dk - - -
Peter Christian Bugge DM FTR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1000 Arts 1000 Arts - - peter.bugge@cas.au.dk - - -
Helle Bjørg Andersen Kjær DM FTR VIP 1000 Arts 1000 Arts 1000 Arts - - bjorg@edu.au.dk - - -
Brit Knudsen HK Kontor TR-sup TAP 1000 Arts 1000 Arts 1000 Arts - Suppleant for TR - Administrationscenter ARTS britknudsen@au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 1000 Arts 1000 Arts 1000 Arts - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Henrik Helligsø Jensen DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5300 Institut for Kemi 5300 Institut for Kemi - - hhj@chem.au.dk IDA - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5300 Institut for Kemi 5300 Institut for Kemi - - cek@ecos.au.dk - - -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 5300 Institut for Kemi 5300 Institut for Kemi - - bpb@biomed.au.dk - - -
Jacob Hørup Justesen 3F Grøn TR-sup - 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - jjust@sm.au.dk - - -
Ulf Andersson Vang Ørom DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - ulf.orom@mbg.au.dk DJØF IDA -
Christian Kroun Damgaard DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - ckd@mbg.au.dk - - -
Mette Hoffmann Asmussen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - metteha@mbg.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - cek@ecos.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - rvinge@au.dk El TIB -
Ulla Birk Henriksen HK DL-F TR-sup TAP 7000 Natural Sciences 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik 5400 Institut for Molekylærbiologi og Genetik - - ubh@mbg.au.dk - - -
Anders Vest Christiansen DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - - anders.vest@geo.au.dk DJØF - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - - cek@ecos.au.dk - - -
Rikke Brok Jensen HK DL-F TR-sup TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - - rbj@geo.au.dk - - -
Trine Ravn-Jonsen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - Aarhus og Roskilde/Risø trine.ravn-jonsen@geo.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - - rvinge@au.dk El TIB -
Rasmus Andreasen DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5600 Institut for Geoscience 5600 Institut for Geoscience - - rasmus.andreasen@geo.au.dk DJØF IDA -
Marlene Plejdrup IDA TR-sup VIP 2659 Tjek&Go Oprydningsenhed 2659 Tjek&Go Oprydningsenhed 2659 Tjek&Go Oprydningsenhed - Suppleant for Ole-Kenneth Nielsen msp@envs.au.dk - - -
Caroline Adolphsen DJØF FTR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS - - ca@law.au.dk - - -
Marie Louise Bro Pold KS TR-sup AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS - suppleant for BSS institutter, genvalgt d. 23.01.18 mpold@au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Jørgen Skaarup Kristensen Prosa TR TAP 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS 3000 Aarhus BSS - Genvalgt pr. januar 2018 for 2 år. Repræsenterer hele BSS Adm. Center. jsk@au.dk - - -
Julie Frydenlund Christensen HK Kontor FTR-sup TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - - jfc@bio.au.dk - - -
Steen Henrik Møller DM FTR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - FTR for AC-TAP/VIP ved Technical Sciences steenh.moller@anivet.au.dk DJØF IDA -
Steen Henrik Møller JA FTR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - - steenh.moller@anivet.au.dk DM DJØF -
Berit Arnesen Basse 3F Off. TR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - TR for Rengøringsassistenter på Nat og Tech bab@au.dk - - -
John Mortensen Prosa TR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - Ikke TR for Miljøvidenskab og Ecoscience. jm@au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Uffe Pilegaard Larsen JID FTR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Peter René Kithler 3F Off. FTR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - Ejendomsserviceteknikere, køkkenmedhjælper, rengøring specialmedarb., m.m kithler@au.dk - - -
Bjørn Bjerre Lang 3F Grøn TR TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - Gartnere +køkkenassisten i væksthusene/Steno museet/sciencemuseerne, dyrepasserne bbl@sm.au.dk - - -
Marianne Dammand Iversen KS TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences 5000 Technical Sciences - Dækker hele Nat og Tech dammand@cs.au.dk - - -
Bo Hansen Kops IDA TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6000 Fællesadministrationen 6000 Fællesadministrationen - AU IT og også andre VD-områder, inkl. Uni. Stab og Erhverv og Innovation. Suppleant i AU IT: Karen Brogaard Bjerringfelt bohk@au.dk - - -
Margit Colliander Petersen Prosa TR TAP 6000 Fællesadministrationen 6000 Fællesadministrationen 6000 Fællesadministrationen - TR for AU IT Support, AU Uddannelse, AU HR, AU Økonomi mpetersen@au.dk - - -
Julie Frydenlund Christensen HK Kontor FTR-sup TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - - jfc@bio.au.dk - - -
Olav Wedege Bertelsen DM FTR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - - olavb@cs.au.dk DJØF KS -
Berit Arnesen Basse 3F Off. TR TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - TR for rengøringsassistenter ved Nat og Tech bab@au.dk - - -
John Mortensen Prosa TR TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - TR for alle enheder under Natural Sciences jm@au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - Sanitører - AU kms@au.dk - - -
Peter René Kithler 3F Off. FTR TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - Ejendomsserviceteknikere, køkkenmedhjælper, rengøring specialmedarb., m.m kithler@au.dk - - -
Bjørn Bjerre Lang 3F Grøn TR TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - Gartnere +køkkenassisten i væksthusene/Steno museet/sciencemuseerne, dyrepasserne bbl@sm.au.dk - - -
Marianne Dammand Iversen KS TR AC-TAP 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences 7000 Natural Sciences - Dækker hele Nat og Tech samt administrationscenteret dammand@cs.au.dk - - -
Jeppe Østberg 3F Off. FTR-sup TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Repræsenterer Håndværkerne jeppe@cae.au.dk - - -
Helle Colding Seiersen HK Kontor FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Fælles tillidsrepræsentant for HK Kontor, Klinisk og Grafisk hcs@au.dk - - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Søren Harbo Jensen MMF TR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Lars Kyndi Laursen er suppleant harbo@au.dk - - -
Michael Strangholt DJ TR-sup TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Suppleant for Henriette Stevnhøj mis@dce.au.dk - - -
Henriette Stevnhøj Pedersen DJ TR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Michael Strangholt er suppleant stevnhoej@au.dk - - -
Peter René Kithler 3F Off. FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - kithler@au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor FTR-sup TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - cek@ecos.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler - FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - FTR for a TAP - undtagen AC-TAP cek@ecos.au.dk - - -
Antonio Sylvester S Vethanayagam Prosa FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - antonio@au.dk - - -
Trine Ravn-Jonsen HK DL-F FTR-sup TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - trine.ravn-jonsen@geo.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - FTR også for elever indenfor håndværksfag. rvinge@au.dk El TIB -
Anders Kragh Moestrup DJØF FTR AC-TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - FTR for alle admin. ansatte akademikere på AU. Torkil Bukkehave Hansen er suppleant akm@au.dk - - -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F FTR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - bpb@biomed.au.dk - - -
Henrik Lindskov TL TR TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - - hri@au.dk - - -
Lars Kyndi Laursen MMF TR-sup TAP 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau 8800 Universitetsniveau - Suppleant for Søren Harbo Jensen lars@au.dk - - -
Jacob Hørup Justesen 3F Grøn TR-sup - 5000 Technical Sciences 1247 Institut for Ingeniørvidenskab 1247 Institut for Ingeniørvidenskab - - jjust@sm.au.dk - - -
Marie Louise Bro Pold KS TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - - mpold@au.dk - - -
John Mortensen Prosa TR TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - Ekstra oprettet TR-område jm@au.dk - - -
Pernille Leth Stentov HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - - pernille.stentov@au.dk - - -
Peter René Kithler 3F Off. FTR TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - Ejendomsserviceteknikere, køkkenmedhjælper, rengøring specialmedarb., m.m. kithler@au.dk - - -
Bo Hansen Kops IDA TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - - bohk@au.dk - - -
Mathilde Kvist Munk HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - - mkvist@au.dk - - -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - dækker ansatte under administrationschef lt@au.dk - - -
Marianne Dammand Iversen KS TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1989 Administrationscenter Nat-Tech - Dækker hele NAT, TECH samt administrationscenter dammand@cs.au.dk - - -
Rana Elahmad DJØF TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1864 Dekanat, Technical Sciences 1864 Dekanat, Technical Sciences - - rana@au.dk DM IDA -
Helene Uller-Kristensen KS TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer - - helene.kristensen@icrofs.org DJØF DM -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer - - cek@ecos.au.dk - - -
Merete Studnitz DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer - - merete.studnitz@icrofs.org - - -
Klaus Horsted KS TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer 1769 Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer - - klaus.horsted@agro.au.dk DM DJØF -
Helle Ørsted Nielsen DJØF TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - hon@envs.au.dk - - -
Kaj Mantzius Hansen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - kmh@envs.au.dk pharmaDK - -
Pia Viuf Ørby DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - piv@envs.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - cek@ecos.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - rvinge@au.dk El TIB -
Marlene Plejdrup IDA TR-sup VIP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - Suppleant for Ole-Kenneth Nielsen msp@envs.au.dk - - -
Annegrete Ljungqvist HK DL-F TR-sup - 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - Suppleant for Lise Lotte Schermann Frederiksen agl@envs.au.dk - - -
Ole-Kenneth Nielsen IDA TR VIP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - okn@envs.au.dk - - -
Pia Bente Grewy Prosa TR TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - - pgj@ecos.au.dk - - -
Liselotte Schermann Frederiksen HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 1807 Institut for Miljøvidenskab 1807 Institut for Miljøvidenskab - Roskilde, ENVS lfr@envs.au.dk - - -
Peder Hvid Maribo IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign - - pm@cae.au.dk DM DJØF -
Jeppe Østberg 3F Off. TR TAP 5000 Technical Sciences 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign - Dækker Dansk Metal, Dansk EL-forbund + 3F håndværkere og teknikere ved laboratorierne på CAE, ECE og MPE. jeppe@cae.au.dk Metal El -
Michael Nørremark DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign - Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) michael.norremark@ece.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign 2934 Institut for Byggeri og Bygningsdesign - - cek@ecos.au.dk - - -
Michael Nørremark DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) michael.norremark@ece.au.dk - - -
Allan Leck Jensen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - - alj@ece.au.dk DJØF - -
Christian Fischer Pedersen IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - Dækker medarbejdere i Århus cfp@ece.au.dk - - -
Anders Lehmann IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - Dækker medarbejderne i Herning anders@ece.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - - cek@ecos.au.dk - - -
Lars Mandrup DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi 2939 Institut for Elektro- og Computerteknologi - - lma@ece.au.dk - - -
Michael Nørremark DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2960 Institut for Mekanik og Produktion 2960 Institut for Mekanik og Produktion - Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) michael.norremark@ece.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 2960 Institut for Mekanik og Produktion 2960 Institut for Mekanik og Produktion - - cek@ecos.au.dk - - -
Christina Munk IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2960 Institut for Mekanik og Produktion 2960 Institut for Mekanik og Produktion - - cmu@mpe.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 2965 Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter 2965 Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter - - cek@ecos.au.dk - - -
Frank Lisberg Borum DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2965 Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter 2965 Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter - - borum@ak.au.dk DJØF IDA -
Thomas Kjær Christensen DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - tk@ecos.au.dk DJØF IDA -
Anne Mette Lykke Hansen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Enheder 1408, 1062 og 2341 aml@ecos.au.dk IDA - -
Yoko Luise Hayashi Dupont DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Dækker Faunaøkologi, Biodiversitet samt forskningsenheden SESS yoko.dupont@ecos.au.dk IDA DJØF -
Jacob Hørup Justesen 3F Grøn TR-sup - 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - jjust@sm.au.dk - - -
Sabrina June Hvid HK DL-F TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Roskilde sah@ecos.au.dk - - -
Martin Mørk Larsen DM TR VIP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Marinøkologi modellering mml@ecos.au.dk - - -
Jonas Rolighed IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Dækker enhederne: 1046(Sø-økologi) og 2342 (Oplandsanalyse og miljøforvaltning) jro@ecos.au.dk DM - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - cek@ecos.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - rvinge@au.dk El TIB -
Marlene Plejdrup IDA TR-sup VIP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Suppleant for Ole-Kenneth Nielsen msp@envs.au.dk - - -
Niels Bering Ovesen DM TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - 1046(Sø-økologi) og 2342 (Oplandsanalyse og miljøforvaltning) nbo@ecos.au.dk - - -
Ole-Kenneth Nielsen IDA TR VIP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - okn@envs.au.dk - - -
Kim Henrik Gustavson DM TR-sup VIP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Inst. for Bioscience, Roskilde Arktisk Miljø kig@ecos.au.dk - - -
Pia Bente Grewy Prosa TR TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - pgj@ecos.au.dk - - -
Daniel Spelling Clausen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - Dækker - Arktisk Miljø(1044), Arktisk Økosystemøkologi(2239) og Havpattedyrforskning(2340) dsc@ecos.au.dk - - -
Lars Renvald HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 5500 Institut for Ecoscience - - lre@ecos.au.dk - - -
Michael Nørremark DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi - Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) michael.norremark@ece.au.dk - - -
Allan Leck Jensen DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi - - alj@ece.au.dk IDA - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi - - cek@ecos.au.dk - - -
Stig Ravn IDA TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi 2917 Institut for Bio- og Kemiteknologi - - str@bce.au.dk DM pharmaDK -
Sarah Lund Nielsen DM TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - - sarahlund@au.dk DJØF - -
Gitte Jensen Heide HK Kontor TR-sup TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - Suppleant for Helle Colding Seiersen gih@au.dk - - -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - - hcs@au.dk - - -
Katrine Hammer Bønnerup DM TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - Suppleant for Frederik Kapil Præstgaard, Rådgivnings- og støttecentret khb@au.dk DP - -
Mads Ask Olesen DJØF TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - Studiesys., Studenterrekr. og Opt., Studiestøtte (undtagen Rådgiv. og Støttecenter), Uddan.strategisk Sekr., Staben. Supl. er Thomas Vestergaard mao@au.dk DM FAOD -
Frederik Kapil Præstgaard DP TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - AC TR for Rådgivnings- og støttecentret. Suppleant er Katrine Bønnerup. fkp@au.dk DM DJØF -
Thomas Reinholt Vestergaard DJØF TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - Suppleant for Mads Ask Olesen thv@au.dk DM DP -
Tinna Meyer KS TR VIP/AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - - tme@law.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6200 AU Uddannelse 6200 AU Uddannelse - - tme@law.au.dk - - -
Henrik Philipp Kroer DM TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 6300 AU HR 6300 AU HR - - hpk@au.dk DJØF DP -
Tina Gudmann Dreier HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 6300 AU HR 6300 AU HR - - tina.dreier@au.dk - - -
Mirjam Birk Nissen Prosa TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - TR for AU IT Generelle Applikationer og Infrastruktur nissen@au.dk - - -
Birgitte Popp Troldtoft DM TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - Suppleant for Jesper Jühne, Brugeroplevelse, IT staben, Projekter btr@au.dk - - -
Julie Schmidt Andersen DM TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - Suppleant for Uffe H. Engberg, Udvikling og Arkitektur ja@au.dk DJØF KS -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - - hcs@au.dk - - -
Uffe Henrik Engberg DM TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - TR for Udvikling og Arkitektur. Suppleant er Julie Schmidt Andersen. ue@au.dk DJØF KS -
Karen Brogaard Bjerringfelt IDA TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - Suppleant for TR Bo Hansen Kops karen@au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - - rvinge@au.dk El TIB -
Thomas Jean Hayter Willemoes Ehler Prosa TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - PROSA TR i AU IT for: Udvikling, Brugeroplevelser, Infrastruktur the@au.dk - - -
Jesper Jühne DM TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 1398 AU IT - TR for IT Staben, Projekter og Brugeroplevelser. Suppleant er Rune Broberg. jyhne@au.dk DJØF - -
Kjeld Mørch Søndergaard Service TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - Sanitører AU kms@au.dk - - -
Uffe Pilegaard Larsen FFT TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Sara Lentz Jørgensen DJØF TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - Suppleant for TR Rikke Raslow Dam sara.lentz@au.dk DM - -
Michael Hertzum Krattet HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - TR for HK i AU ØK undtagen Kreditor og Service michael.krattet@au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR VIP/AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - - tme@law.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - - tme@law.au.dk - - -
Rikke Raslow Dam DJØF TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 1611 AU Økonomi - Sara Lentz er suppleant rikke.dam@au.dk DM - -
Marie Louise Bro Pold KS TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 1771 AU Forskning - - mpold@au.dk - - -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 1771 AU Forskning - - hcs@au.dk - - -
Torkil Bukkehave Hansen DJØF TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 1771 AU Forskning - Suppleant er Maria Risdal Drejer tbh@au.dk DM JA -
Tinna Meyer KS TR VIP/AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 1771 AU Forskning - - tme@law.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 1771 AU Forskning - - tme@law.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 6000 Fællesadministrationen 3011 AU Bygninger 3011 AU Bygninger - - rvinge@au.dk El TIB -
Anders Kragh Moestrup DJØF TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 3011 AU Bygninger 3011 AU Bygninger - - akm@au.dk DM JA -
Rana Elahmad DJØF TR AC-TAP 7000 Natural Sciences 2850 Dekanat, Natural Sciences 2850 Dekanat, Natural Sciences - - rana@au.dk DM IDA -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 6001 Rektorat 6006 Universitetsledelsens Stab 6006 Universitetsledelsens Stab - - hcs@au.dk - - -
Jesper Bo Jensen DM TR AC-TAP 6001 Rektorat 6006 Universitetsledelsens Stab 6006 Universitetsledelsens Stab - - jbj@au.dk DJØF - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 6001 Rektorat 6006 Universitetsledelsens Stab 6006 Universitetsledelsens Stab - - tme@law.au.dk - - -
Lenore Maude Messick KS TR AC-TAP 6001 Rektorat 6006 Universitetsledelsens Stab 6006 Universitetsledelsens Stab - KS TR for Uni. Stab, Admin.center Arts og Admin.center BSS lmm@au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 7000 Natural Sciences 2244 Science Museerne 2244 Science Museerne - - rvinge@au.dk El TIB -
Peter Funch DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 2847 Institut for Biologi 2847 Institut for Biologi - - funch@bio.au.dk - - -
Mette Louise Gerlach Nikolajsen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 2847 Institut for Biologi 2847 Institut for Biologi - - mn@bio.au.dk - - -
Maria Blach Nielsen DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 2847 Institut for Biologi 2847 Institut for Biologi - - mbn@bio.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 7000 Natural Sciences 2847 Institut for Biologi 2847 Institut for Biologi - - rvinge@au.dk El TIB -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1694 Dekanatet, Arts 1694 Dekanatet, Arts - - khni@au.dk - - -
Lotte Varnich HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1694 Dekanatet, Arts 1694 Dekanatet, Arts - - lottevar@cas.au.dk - - -
Andrew Allan du Plessis DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5100 Institut for Matematik 5100 Institut for Matematik - - matadp@math.au.dk DJØF - -
Rodrigo Salgado Labouriau DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5100 Institut for Matematik 5100 Institut for Matematik - - rodrigo.labouriau@math.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5100 Institut for Matematik 5100 Institut for Matematik - - cek@ecos.au.dk - - -
Olav Wedege Bertelsen DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5150 Institut for Datalogi 5150 Institut for Datalogi - - olavb@cs.au.dk DJØF - -
Niels Olof Bouvin DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5150 Institut for Datalogi 5150 Institut for Datalogi - Suppleant for Olav Wedege Bertelsen bouvin@cs.au.dk DJØF - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5150 Institut for Datalogi 5150 Institut for Datalogi - - cek@ecos.au.dk - - -
Jan Joachim Arlt DM TR VIP 7000 Natural Sciences 5200 Institut for Fysik og Astronomi 5200 Institut for Fysik og Astronomi - - arlt@phys.au.dk IDA - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 5200 Institut for Fysik og Astronomi 5200 Institut for Fysik og Astronomi - - cek@ecos.au.dk - - -
Rikke Brok Jensen HK DL-F TR-sup TAP 7000 Natural Sciences 5200 Institut for Fysik og Astronomi 5200 Institut for Fysik og Astronomi - - rbj@geo.au.dk - - -
Trine Ravn-Jonsen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 5200 Institut for Fysik og Astronomi 5200 Institut for Fysik og Astronomi - Aarhus og Roskilde/Risø trine.ravn-jonsen@geo.au.dk - - -
Morten Foss DM TR VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center - - foss@inano.au.dk DJØF pharmaDK -
Lise Refstrup Linnebjerg Pedersen DM TR-sup VIP/AC-TAP 7000 Natural Sciences 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center - - lrlp@inano.au.dk DJØF pharmaDK -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F TR TAP 7000 Natural Sciences 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center 5213 Interdisciplinary Nanoscience Center - - bpb@biomed.au.dk - - -
Marie Louise Næstholt Dahl YL TR VIP/AC-TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - naestholt@biomed.au.dk - - -
Betina Elfving pharmaDK TR AC-TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - betina.elfving@clin.au.dk - - -
Per Lindskov Pedersen Qvist DM TR VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - per.q@biomed.au.dk JA IDA -
Visnja Sukara pharmaDK TR-sup AC-TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - visnja@clin.au.dk - - -
Annette Gudmann Hansen HK DL-F TR-sup TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - Suppleant for Bettina Grumsen ah@biomed.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - rvinge@au.dk El TIB -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - lhs@clin.au.dk - - -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F TR TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - Vest bpb@biomed.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - tme@law.au.dk - - -
Gitte Fynbo Biller HK DL-F TR TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - Medicinsk Biokemi biller@biomed.au.dk - - -
Bettina Winther Grumsen HK DL-F TR TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - Institut for Biomedicin/Øst bwg@biomed.au.dk - - -
Vivien Schack DM TR VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - vs@biomed.au.dk IDA DJØF -
Benedicte Vestergaard HK DL-F TR-sup TAP 2000 Health 1946 Institut for Biomedicin 1946 Institut for Biomedicin - - benvest@biomed.au.dk - - -
Søren Dam HK Kontor TR TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - sdam@au.dk - - -
Leif Østergård Mikkelsen Metal TR TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - lom@au.dk - - -
Bo Hansen Kops IDA TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - bohk@au.dk - - -
Daniel Anthony Slater DM TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - dslater@au.dk DJØF - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - rvinge@au.dk El TIB -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - lhs@clin.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - tme@law.au.dk - - -
Jann Thiele Zeiss DJØF TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1988 Administrationscenter Health - - jtz@au.dk DM - -
Søren Kenneth Kjærgaard DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - sk@ph.au.dk - - -
Søren Kenneth Kjærgaard IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - sk@ph.au.dk - - -
Bo Martin Bibby DM TR-sup VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - bibby@ph.au.dk - - -
Betina Elfving pharmaDK TR AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - betina.elfving@clin.au.dk - - -
Visnja Sukara pharmaDK TR-sup AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - visnja@clin.au.dk - - -
Laura Kirstine Harmsen Lorentsen YL TR-sup VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - laulor@ph.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - rvinge@au.dk El TIB -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - lhs@clin.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - tme@law.au.dk - - -
Christine Wulff Cramer YL TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2211 Institut for Folkesundhed 2211 Institut for Folkesundhed - - chcrch@ph.au.dk - - -
Dan Enok Sørensen Akademikerne FTR-sup VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1816 Institut for Kultur og Samfund - - teodes@cas.au.dk - - -
Lotte Varnich HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1816 Institut for Kultur og Samfund - - lottevar@cas.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor FTR-sup TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1816 Institut for Kultur og Samfund - Suppleant for Lotte Varnich cek@ecos.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1816 Institut for Kultur og Samfund - Antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk - - -
Søren Robert Fauth DM TR-sup VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - SLK - suppleant for Steffen Krogh tyssf@cc.au.dk - - -
Steffen Krogh DM TR VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - Tillidsrepræsentant for sprogfagene gersk@cc.au.dk - - -
Claus Bossen DM TR VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - Tillidsrepræsentant for Katrinebjerg clausbossen@cc.au.dk - - -
Inger Marie Lund DM FTR VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - - retml@cc.au.dk - - -
Lotte Varnich HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - - lottevar@cas.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor FTR-sup TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - Suppleant for Lotte Varnich cek@ecos.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - - rvinge@au.dk El TIB -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1817 Institut for Kommunikation og Kultur - Antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk - - -
Dirk Michel-Schertges DM TR VIP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - 2468 Afd. for pædagogisk psykologi, 2469 Afd. for pædagogisk antropologi, 2478 Afd. for pædagogisk sociologi dimi@edu.au.dk - - -
Grethe Krarup Kragh-Müller DM TR-sup VIP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Suppleant for Niels Chr. Nickelsen grkm@edu.au.dk - - -
Tine Fristrup DJØF TR VIP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - (incl. PHD-stip.) tifr@edu.au.dk - - -
Lotte Varnich HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - - lottevar@cas.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor FTR-sup TAP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Suppleant for Lotte Varnich cek@ecos.au.dk - - -
Else Thousig DM TR AC-TAP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - - ett@edu.au.dk DJØF - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Både Aarhus og Emdrup, Antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk - - -
Lotte Varnich HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier - - lottevar@cas.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor FTR-sup TAP 1000 Arts 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier - Suppleant fot Lotte Varnich cek@ecos.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier 1819 Center for Undervisningsudvikling og Digitale Medier - Antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk - - -
Marie Louise Bro Pold KS TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - - mpold@au.dk - - -
Bo Hansen Kops IDA TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - - bohk@au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - - rvinge@au.dk El TIB -
Ivy Kirkelund HK Kontor TR TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - - ivykirkelund@au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - - tme@law.au.dk - - -
Simon Baltzersen 3F Off. TR TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - Repr. Bygningsdrift 1 ARTS simonb@au.dk - - -
Lenore Maude Messick KS TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1986 Administrationscenter Arts - KS TR for Uni. Stab, Admin.center Arts og Admin.center BSS lmm@au.dk - - -
Jesper Bo Jensen DM TR AC-TAP 2373 Tværfakultære enheder 1954 Aarhus Institute of Advanced Studies 1954 Aarhus Institute of Advanced Studies - - jbj@au.dk DJØF - -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 2373 Tværfakultære enheder 2892 Centre for Educational Development - CED 2892 Centre for Educational Development - CED - - hcs@au.dk - - -
Bjarke Nørkjær Rahbek IDA TR VIP/AC-TAP 2373 Tværfakultære enheder 2892 Centre for Educational Development - CED 2892 Centre for Educational Development - CED - Suppleant er Berit Lassesen bjarke@au.dk DJØF DM -
Berit Irene Lassesen DJØF TR-sup VIP/AC-TAP 2373 Tværfakultære enheder 2892 Centre for Educational Development - CED 2892 Centre for Educational Development - CED - Suppleant for Bjarke Nørkjær Rahbek belas@au.dk DM IDA -
Margit Colliander Petersen Prosa TR TAP 2373 Tværfakultære enheder 2892 Centre for Educational Development - CED 2892 Centre for Educational Development - CED - - mpetersen@au.dk - - -
Sigurd Koldste DJØF TR-sup AC-TAP 2373 Tværfakultære enheder 2836 Erhverv og Innovation 2836 Erhverv og Innovation - Suppleant for TR Merethe Kruse sigk@au.dk DM - -
Anne Merethe Kruse DM TR AC-TAP 2373 Tværfakultære enheder 2836 Erhverv og Innovation 2836 Erhverv og Innovation - Suppleant er Sigurd Koldste mekr@au.dk DJØF JA -
Helle Colding Seiersen HK Kontor TR TAP 2373 Tværfakultære enheder 2836 Erhverv og Innovation 2836 Erhverv og Innovation - - hcs@au.dk - - -
Heidi Kaastrup Müller DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - heidi.muller@clin.au.dk - - -
Heidi Kaastrup Müller IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - heidi.muller@clin.au.dk - - -
Malene Hvid Larsen DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - malene.hvid@biomed.au.dk - - -
Malene Hvid Larsen IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - malene.hvid@biomed.au.dk - - -
Betina Elfving pharmaDK TR AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - betina.elfving@clin.au.dk - - -
Visnja Sukara pharmaDK TR-sup AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - visnja@clin.au.dk - - -
Lise Frost YL TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - lif@forens.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - rvinge@au.dk El TIB -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - lhs@clin.au.dk - - -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F TR TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - bpb@biomed.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 2320 Institut for Retsmedicin 2320 Institut for Retsmedicin - - tme@law.au.dk - - -
Heidi Kaastrup Müller DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - heidi.muller@clin.au.dk - - -
Heidi Kaastrup Müller IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - heidi.muller@clin.au.dk - - -
Malene Hvid Larsen IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - malene.hvid@biomed.au.dk - - -
Malene Hvid Larsen DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - malene.hvid@biomed.au.dk - - -
Betina Elfving pharmaDK TR AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - betina.elfving@clin.au.dk - - -
Marit Nyholm Nielsen DBIO TR TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - marit.nielsen@clin.au.dk - - -
Visnja Sukara pharmaDK TR-sup AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - visnja@clin.au.dk - - -
Magnus Leth-Møller YL TR VIP/AC-TAP/DVIP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - magnusmoeller@clin.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - rvinge@au.dk El TIB -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - lhs@clin.au.dk - - -
Dorte Wilhardt Qualmann HK DL-F TR TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - Instituttet dwq@clin.au.dk - - -
Dorthe Grand HK DL-F TR-sup TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - Instituttet dorthe@oncology.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - tme@law.au.dk - - -
Kira Sonnichsen Graahede 3F Grøn TR TAP 2000 Health 2400 Institut for Klinisk Medicin 2400 Institut for Klinisk Medicin - - k.s.g@clin.au.dk - - -
Søren Kenneth Kjærgaard DP TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - sk@ph.au.dk - - -
Søren Kenneth Kjærgaard DM TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - sk@ph.au.dk - - -
Søren Kenneth Kjærgaard TF TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - Hel VIP sk@ph.au.dk - - -
Søren Kenneth Kjærgaard IDA TR VIP/AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - sk@ph.au.dk - - -
Betina Elfving pharmaDK TR AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - betina.elfving@clin.au.dk - - -
Visnja Sukara pharmaDK TR-sup AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - visnja@clin.au.dk - - -
Linda Martine Fischer HK Kontor TR TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - linda.fischer@dent.au.dk - - -
Jan Tagesen TF TR-sup VIP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - jan.tagesen@dent.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - rvinge@au.dk El TIB -
Bertha Plotnikof Mortensen HK DL-F TR TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - bpb@biomed.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR-sup AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed - - tme@law.au.dk - - -
Karina Skovvang Christensen DJØF TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3100 Institut for Økonomi 3100 Institut for Økonomi - Genvalgt 2020 kschristensen@mgmt.au.dk DM IDA -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3100 Institut for Økonomi 3100 Institut for Økonomi - Genvalgt d. 28.01.18, antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk DM - -
Astrid Millung-Christoffersen DJØF TR-sup VIP 3000 Aarhus BSS 3200 Juridisk Institut 3200 Juridisk Institut - - amillung@law.au.dk - - -
Caroline Adolphsen DJØF TR VIP 3000 Aarhus BSS 3200 Juridisk Institut 3200 Juridisk Institut - - ca@law.au.dk - - -
Hans Henrik Edlund DJØF Chefløn VIP 3000 Aarhus BSS 3200 Juridisk Institut 3200 Juridisk Institut - - hhe@law.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3200 Juridisk Institut 3200 Juridisk Institut - Genvalgt d. 23.01.18, antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk DM - -
Vibeke Lehmann Nielsen DJØF Chefløn VIP 3000 Aarhus BSS 3400 Institut for Statskundskab 3400 Institut for Statskundskab - - vln@ps.au.dk - - -
Marie Louise Bro Pold KS TR-sup AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3400 Institut for Statskundskab 3400 Institut for Statskundskab - - mpold@au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3400 Institut for Statskundskab 3400 Institut for Statskundskab - Genvalgt d. 23.01.18, antal rep. ændret fra 65 til 46 tme@law.au.dk - - -
Anne Scharling Rasmussen DP TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3500 Psykologisk Institut - - annesr@psy.au.dk DM DJØF -
Marie Louise Bro Pold KS TR-sup AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3500 Psykologisk Institut - - mpold@au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3500 Psykologisk Institut - Genvalgt d. 23.01.18, antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk DM - -
Bjarne Schlichter IDA TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter DJØF TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - Genvalgt pr. 21. februar 2021 brs@mgmt.au.dk DM KS -
Bjarne Schlichter JA TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter JA TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter DJØF TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter KS TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter DM TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Bjarne Schlichter DP TR VIP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - brs@mgmt.au.dk - - -
Mai Skjøtt Linneberg DJØF TR-sup VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - - msl@mgmt.au.dk DM DP -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1071 Institut for Virksomhedsledelse - Genvalgt d. 23.01.18, antal rep. ændret fra 46 til 110 (KS og DM 11/03-19) tme@law.au.dk DM - -
Marie Louise Bro Pold KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - - mpold@au.dk - - -
Linda Esmann Andersen DJØF TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - - lea@au.dk DM - -
Bo Hansen Kops IDA TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - - bohk@au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - - rvinge@au.dk El TIB -
Tina Lindhardt Nielsen HK Kontor TR TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - Antal repræsentanter optalt d. 25-04-18 R.A tln@au.dk - - -
Lenore Maude Messick KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS - KS TR for Uni. Stab, Admin.center Arts og Admin.center BSS lmm@au.dk - - -
Goswin Johann Heckrath DM TR VIP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Kun TR i Foulum - Dækker Jordbrugsakademikere (Tidligere JA). goswin.heckrath@agro.au.dk - - -
Peter Sørensen DM TR-sup VIP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Ønsker ikke at fremgå på TR-oversigt. Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) ps@agro.au.dk - - -
Claus Krogh Madsen DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Dækker jordbrugsakademikere (Tidligere JA) clauskrogh.madsen@agro.au.dk - - -
Johannes Ravn Jørgensen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - jrj@agro.au.dk pharmaDK IDA -
René Larsen DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - rene.larsen@agro.au.dk IDA - -
Uffe Pilegaard Larsen JID TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Uffe Pilegaard Larsen FFT TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Technology Transfer Office og Center for Entrepreniurship og Innovation uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Uffe Pilegaard Larsen FFT TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Jens Grønbech Hansen DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - jensg.hansen@agro.au.dk IDA - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - cek@ecos.au.dk - - -
Margit Paulsen HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Dækker ansatte i Foulum margit.paulsen@agro.au.dk - - -
Lena Christensen HK DL-F TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Flakkebjerg lena.christensen@agro.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - rvinge@au.dk El TIB -
Karen Bjørn Heinager 3F Grøn TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - karen.heinager@agro.au.dk - - -
Søren Anton Kirk Nielsen 3F Off. TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - Landbrug sorenanton.nielsen@agro.au.dk - - -
Julie Dybdal Jensen HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - julie.jensen@agro.au.dk - - -
Maja Hørning Skjødt JID TR-sup - 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - mahs@agro.au.dk - - -
Hans-Peter Laurits Madsen 3F Grøn TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1036 Institut for Agroøkologi - - hanspeter.madsen@agro.au.dk - - -
Ole Højberg DM TR VIP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - ole.hojberg@anivet.au.dk - - -
Steen Henrik Møller JA TR VIP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - steenh.moller@anivet.au.dk DDD - -
Steen Henrik Møller IDA TR VIP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - steenh.moller@anivet.au.dk - - -
Jørgen Nielsen 3F Grøn TR TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - Foulum joergen.nielsen@anivet.au.dk - - -
Tanja Dorscheus Helleberg Skovbo 3F Grøn TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - Foulum tanjah.andersen@anivet.au.dk - - -
Uffe Pilegaard Larsen FFT TR TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Marianne Pedersen HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - mtho@anivet.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - cek@ecos.au.dk - - -
Mogens Agerbo Krogh DDD TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - mogens.krogh@anivet.au.dk JA - -
Steen Langberg Pedersen JID TR TAP 5000 Technical Sciences 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab 1037 Institut for Husdyr- og Veterinærvidenskab - - slp@anivet.au.dk - - -
Albert Johannes Buitenhuis DM TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1038 Center for Kvantitativ Genetik og Genomforskning, Aarhus 1038 Center for Kvantitativ Genetik og Genomforskning, Aarhus - - bart.buitenhuis@qgg.au.dk DDD - -
Martin Krøyer Rasmussen DM TR VIP 5000 Technical Sciences 1039 Institut for Fødevarer 1039 Institut for Fødevarer - Repræsenterer også medarbejdere i Aarslev martink.rasmussen@food.au.dk IDA DMIF -
Noortje de Jong HK DL-F TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 1039 Institut for Fødevarer 1039 Institut for Fødevarer - - noor@biomed.au.dk - - -
Caroline Nebel HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1039 Institut for Fødevarer 1039 Institut for Fødevarer - - caroline.nebel@food.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1039 Institut for Fødevarer 1039 Institut for Fødevarer - - cek@ecos.au.dk - - -
Rasmus Vinge Metal FTR TAP 5000 Technical Sciences 1039 Institut for Fødevarer 1039 Institut for Fødevarer - - rvinge@au.dk El TIB -
Helle Ørsted Nielsen DJØF TR VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1040 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi 1040 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi - - hon@envs.au.dk - - -
Ole-Kenneth Nielsen IDA TR VIP 5000 Technical Sciences 1040 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi 1040 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi - - okn@envs.au.dk - - -
Helene Uller-Kristensen KS TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug - - helene.kristensen@icrofs.org DJØF DM -
Uffe Pilegaard Larsen JID TR TAP 5000 Technical Sciences 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug - - uffep.larsen@agro.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug - - cek@ecos.au.dk - - -
Merete Studnitz DM TR-sup VIP/AC-TAP 5000 Technical Sciences 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug - - merete.studnitz@icrofs.org - - -
Klaus Horsted KS TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug 1015 DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug - - klaus.horsted@agro.au.dk DM DJØF -
Agnieszka Radziwon IDA TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - agra@btech.au.dk - - -
Agnieszka Radziwon IDA TR-sup VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - agra@btech.au.dk - - -
Anders Lehmann IDA TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - anders@ece.au.dk - - -
Christian Tang Lystbæk DM TR VIP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - christianl@btech.au.dk - - -
Jean-Paul de Cros Peronard DJØF TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - jeanpaul@btech.au.dk - - -
Anita Krogsøe Skou IDA TR-sup - 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - - anita.krogsoe@btech.au.dk - - -
Michael Nørager DJØF TR-sup VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - Suppleant for Poul Erik Borg michael@btech.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi 3810 Institut for Forretningsudvikling og Teknologi - Genvalgt d. 23.01.18, antal rep. ændret fra 46 til 110 for KS og DM pr. 11/03-19 tme@law.au.dk DM - -
Jens-Bjørn Riis Andresen DM TR VIP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1920 Afdeling for Arkæologi og Kulturarvsstudier - - jens.andresen@cas.au.dk - - -
Dan Enok Sørensen Akademikerne TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 2113 Afdeling for Teologi - - teodes@cas.au.dk - - -
Dan Enok Sørensen Akademikerne TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 4510 Grundtvig Centeret - - teodes@cas.au.dk - - -
Dan Enok Sørensen Akademikerne TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 4400 Afdeling for Religionsvidenskab - - teodes@cas.au.dk - - -
George Amstrup Hinge Akademikerne TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1930 Afdeling for Historie og Klassiske Studier - - george.hinge@cas.au.dk - - -
Lars Bo Gundersen DM TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1940 Afdeling for Filosofi og Idéhistorie - Jens Chr. Skous Vej 7, bygning 1465/1467 fillg@cas.au.dk - - -
Anders Sybrandt Hansen DM TR VIP 1000 Arts 1816 Institut for Kultur og Samfund 1230 Afdeling for Antropologi - - etnoash@cas.au.dk - - -
Inger Marie Lund DM TR VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 2171 Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi - Tillidsrepræsentant for Kasernen retml@cc.au.dk - - -
Mikkel Wallentin DM TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 2165 Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik - Tillidsrepræsentant for semiotik, lingvistik, cog. Science mikkel@cc.au.dk - - -
Alexandra Regina Kratschmer Akademikerne TR VIP/AC-TAP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 2165 Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik - - romak@cc.au.dk - - -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1657 Arts Kommunikation - - khni@au.dk DJØF - -
Anders Gade Jensen DM TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1657 Arts Kommunikation - - andersgade@au.dk - - -
Morten Jacobsen DM TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1659 Arts Studier - Supp. for Susanne Vork Svendsen moja@au.dk - - -
Susanne Vork Svendsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1659 Arts Studier - - svs@au.dk - - -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 2207 Arts Økonomi - - khni@au.dk DJØF - -
Leif Østergård Mikkelsen Metal TR TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 2272 Arts Bygningsservice - - lom@au.dk - - -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1587 Arts IT-Support - - khni@au.dk DJØF - -
Margit Colliander Petersen Prosa TR TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1587 Arts IT-Support - - mpetersen@au.dk - - -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1662 Arts Ph.d.-administration - - khni@au.dk DJØF - -
Anders Gade Jensen DM TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1662 Arts Ph.d.-administration - - andersgade@au.dk - - -
Knud Holt Nielsen DM TR AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1663 Arts HR - - khni@au.dk DJØF - -
Anders Gade Jensen DM TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1986 Administrationscenter Arts 1663 Arts HR - - andersgade@au.dk - - -
Hanne Frøsig Johansen DM TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1391 Health HR - - hannejohansen@au.dk DM - -
Sebastian Berg Petersen DJØF TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1391 Health HR - - sebastian.petersen@au.dk DM - -
Hanne Frøsig Johansen DJØF TR-sup - 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1545 Health Økonomi - - hannejohansen@au.dk DM - -
Sebastian Berg Petersen DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1545 Health Økonomi - - sebastian.petersen@au.dk DJØF - -
Sofie Tinggaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1787 Health Bygningsservice - - stinggaard@au.dk DJØF - -
Daniel Anthony Slater DM TR-sup TAP/DTAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1787 Health Bygningsservice - - dslater@au.dk DJØF - -
Sofie Tinggaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1796 Health Kommunikation - - stinggaard@au.dk DJØF - -
Daniel Anthony Slater DM TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1796 Health Kommunikation - - dslater@au.dk DJØF - -
Sofie Tinggaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 2008 Health Studier - - stinggaard@au.dk DJØF - -
Daniel Anthony Slater DM TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 2008 Health Studier - - dslater@au.dk DJØF - -
Antonio Sylvester S Vethanayagam Prosa TR TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 2033 Health IT-Support - - antonio@au.dk - - -
Sofie Tinggaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 2686 Fakultetssekretariat, Health - - stinggaard@au.dk DJØF - -
Kathrine Øster Høstgaard JID TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1093 Markforsøg Askov - - kathrinehostgaard@agro.au.dk - - -
Kathrine Øster Høstgaard JID TR TAP 5000 Technical Sciences 1036 Institut for Agroøkologi 1094 Markforsøg Foulumgård - - kathrinehostgaard@agro.au.dk - - -
Jensa Elisabeth Ottosdóttir UDF TR-sup TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2900 Oral Sundhed - Suppleant for Jeanette Lyk jensa@dent.au.dk - - -
Jeanette Lyk UDF TR TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2900 Oral Sundhed - Undervisningsassistenter ved tandplejeruddannelsen j.lyk@dent.au.dk - - -
Jeanette Lyk UDF FTR-sup TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2900 Oral Sundhed - - j.lyk@dent.au.dk - - -
Karina Berthu Ellegaard Skov DM TR VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3630 Center for Rusmiddelforskning - TR på center for rusmiddelforskning kh.crf@psy.au.dk DJØF DP -
Birgitte Thylstrup DJØF TR-sup VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3630 Center for Rusmiddelforskning - Valgt som suppleant bt.crf@psy.au.dk DM DP -
Margit Anne Petersen DM TR-sup VIP/AC-TAP 3000 Aarhus BSS 3500 Psykologisk Institut 3630 Center for Rusmiddelforskning - - map.crf@psy.au.dk DJØF DP -
Charlotte Pihl Koch Vindbjerg HK Kontor TR-sup TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2800 Odontologi - - ckv@dent.au.dk - - -
Lone Hanberg Sørensen KS TR AC-TAP 2000 Health 2614 Institut for Odontologi og Oral Sundhed 2800 Odontologi - - lhs@clin.au.dk - - -
Tinna Meyer KS TR AC-TAP 3000 Aarhus BSS 1071 Institut for Virksomhedsledelse 1072 Institut for Virksomhedsledelse - Genvalgt pr. 23. januar 2018 på institutter tme@law.au.dk - - -
Leif Østergård Mikkelsen Metal TR TAP 3000 Aarhus BSS 1987 Administrationscenter Aarhus BSS 1785 BSS Bygningsservice - - lom@au.dk - - -
Leif Østergård Mikkelsen Metal TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 2219 Staben AU Økonomi og Bygninger - - lom@au.dk - - -
Dorthe Thomsen HK Kontor TR TAP 6000 Fællesadministrationen 1611 AU Økonomi 6011 Regnskab - Kreditor- og Servicegruppen dorthe.thomsen@au.dk - - -
Ann Lene Vigh HK DL-F TR TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 2337 ECOS, Aarhus VAND - - lv@ecos.au.dk - - -
Ingelise Lauridsen HK DL-F TR-sup TAP 5000 Technical Sciences 5500 Institut for Ecoscience 2337 ECOS, Aarhus VAND - - ill@ecos.au.dk - - -
Kai Birger Nielsen DM TR AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 6040 Drift - Suppleant er Thorkild Laursen bnielsen@au.dk DJØF BF -
Thorkild Laursen DJØF TR-sup AC-TAP 6000 Fællesadministrationen 1398 AU IT 6040 Drift - Suppleant for Kai Birger Nielsen tlr@au.dk DM BF -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 5016 Nat-Tech IT-Support - - lt@au.dk DJØF - -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 5020 Nat-Tech HR - - lt@au.dk DJØF - -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 5022 Nat-Tech Kommunikation - - lt@au.dk DJØF - -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 5050 Nat-Tech Uddannelse - - lt@au.dk DJØF - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 5000 Technical Sciences 1040 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi 2600 DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi - - cek@ecos.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor - TAP 5000 Technical Sciences 1864 Dekanat, Technical Sciences 6075 Fakultetssekretariatet - - cek@ecos.au.dk - - -
Leif Østergård Mikkelsen Metal TR TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1786 NTbyg - - lom@au.dk - - -
Lotte Thiessen DM TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1786 NTbyg - - lt@au.dk DJØF - -
Rana Elahmad DJØF TR AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 2209 Nat-Tech Økonomi - - rana@au.dk DM IDA -
Jacob Hørup Justesen 3F Grøn TR-sup - 7000 Natural Sciences 2244 Science Museerne 5760 Steno Museet - - jjust@sm.au.dk - - -
Charlotte Elisabeth Kler HK Kontor TR TAP 7000 Natural Sciences 2244 Science Museerne 5760 Steno Museet - - cek@ecos.au.dk - - -
Maria Risdal Drejer DJØF TR-sup TAP 6000 Fællesadministrationen 1771 AU Forskning 8224 Technology Transfer Office - Suppleant for Torkil Bukkehave Hansen mrd@au.dk DM JA -
Jenny Sofie Døvling Søndergaard DM TR-sup AC-TAP 5000 Technical Sciences 1989 Administrationscenter Nat-Tech 1843 Nat-Tech Undervisning og Eksamen-System (UVAEKA S) - - sds@au.dk DJØF - -
Simon Kjærgaard Larsen Akademikerne TR-sup AC-TAP 1000 Arts 1818 DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse 2668 Sekretariatet, Emdrup - - skl@edu.au.dk - - -
Anne Fabricius Søndergaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 3008 Health ph.d.-administration - - annef@au.dk DJØF - -
Lone Iversen DM TR-sup AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 3008 Health ph.d.-administration - - loiv@au.dk DJØF - -
Sofie Tinggaard DM TR AC-TAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1602 Health Byg Rengøring - - stinggaard@au.dk DJØF - -
Daniel Anthony Slater DM TR-sup TAP/DTAP 2000 Health 1988 Administrationscenter Health 1602 Health Byg Rengøring - - dslater@au.dk DJØF - -
Rikke Kraglund Akademikerne TR VIP 1000 Arts 1817 Institut for Kommunikation og Kultur 1610 Nordisk Sprog og Litteratur - - norrak@cc.au.dk - - -