Superbruger

Her kan du finde din lokale superbruger i Medarbejderstamkortet.

Din superbruger kan hjælpe med oplæring af nye brugere i din enhed.

Fællesadministrationen

Pia Andersen

Chefsekretær Universitetsledelsens Stab - Jura og Sekretariat

Ulla Rasmussen Billings

HR-Supporter AU HR - Personalejura

Esther Susanne Thyge Henriksen

Projektassistent AU Bygninger - Bygningssekretariatet

Else Bjerggaard Kristensen

Sekretær AU Forskning - Forskningsstøtteenheden

Marianne Rasmussen

It-sekretær AU IT - IT Sekretariat, Aarhus

Dorotea Smesnjak

HR-Supporter AU HR - Personalejura

Birgit Nygaard Sørensen

Chefsekretær Erhverv og Innovation - Erhvervsstab

Karen Bjorholm Viberg

Sekretariatsleder AU IT - IT Sekretariat, Aarhus

Arts

Mads Brask Andersen

HR-medarbejder Administrationscenter Arts - Arts HR

Tine Arsinevici

Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat

Charlotte Fisker Jensen

Kontorfunktionær DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Sekretariatet, Emdrup

Gitte Pappe Ludvigsen

Institutsekretær Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat

Anne Møldrup Overballe

Institutsekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat

Marianne Rasmussen

Afdelingssekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481

Camilla Dimke Waldstrøm

Institutsekretær Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat

Lise Wendelboe

Ekspeditionssekretær DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Sekretariatet, Emdrup

Business and Social Sciences

Britta Drachmann Agerskov

Institutsekretær Psykologisk Institut

Doris Andersen

PA for institutleder Institut for Virksomhedsledelse

Kirsten Jakobsen

Sekretariatsleder Juridisk Institut

Gitte Arildsen Jørgensen

Institutsekretær Psykologisk Institut

Inger Kristensen

Kontorfuldmægtig Institut for Forretningsudvikling og Teknologi

Lone Malmros

Institutsekretær Institut for Virksomhedsledelse

Christel Brajkovic Mortensen

Administrativ koordinator Institut for Økonomi

Anna Bruun Pedersen

HR-supporter Administrationscenter Aarhus BSS - Aarhus BSS HR & Ph.d.

Kirsten Pedersen

Centersekretær Psykologisk Institut - CON AMORE - Center for Selvbiografisk Hukommelsesforskning

Line Bang Petersen

Institutsekretær Juridisk Institut

Mette Tønder

Institutsekretær, PA Juridisk Institut

Anne Charlotte la Cour

PA for institutleder Institut for Økonomi

Health

Annette Bachmann

Sekretariatsleder Institut for Folkesundhed - Sekretariatet, Inst. f. Folkesundhed

Inger Marie Agerskov Bro

Institutsekretær Institut for Biomedicin - Sekretariat, Skou-bygningen

Pernille Brink Csösz

AC-fuldmægtig Institut for Klinisk Medicin - Sekretariatet, Institut for Klinisk Medicin

Anni Mandrup Høeg

Sekretariatsleder Institut for Retsmedicin

Maja Skrydstrup

HR-supporter Administrationscenter Health - Health HR

Marianne Vonsild

Chefsekretær Administrationscenter Health - Fakultetssekretariat, Health

Faculty of Natural Sciences & Faculty of Technical Sciences

Tine Aaboe Malden

Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE

Dorte Abildskov

Institutsekretær Institut for Molekylærbiologi og Genetik - Sekretariat

Nina Adolfsen

AC-fuldmægtig Centre for Educational Development - CED

Sofie Louise Anderson Gravesen

HR-supporter Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech HR

Karina Rysholt Christensen

Research Group Coordinator - Human Resource Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum

Tove Damgaard

Sekretær Institut for Odontologi og Oral Sundhed - Sekretariatet

Jeanette Dandanell

Erhvervssproglig medarbejder Institut for Kemi

Hanne Fensbæk

Chefsekretær Institut for Ecoscience - ECOS Sekretariat Aarhus LAND

Winnie Grynnerup

Institutsekretær Institut for Ecoscience - ECOS Sekretariat Roskilde

Solveig Odgaard Jakobsen

Kontorfunktionær DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug

Maria Thykær Jensen

Administrationsleder Institut for Molekylærbiologi og Genetik - Neurobiologi

Janne Krabsen

Sekretær Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer

Karin Balle Madsen

Kontorfuldmægtig DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi

Randi Mosegaard

Erhvervssproglig medarbejder, BA Institut for Matematik - Sekretariat

Ellen Bernadette Noer

Center for Bioinformatik (BiRC)

Tina Rudolph

Kontorfunktionær Institut for Datalogi

Sissel Rønning

Sekretariatsmedarbejder Institut for Biologi - Sekretariat, Institut for Biologi

Ninna Skafsgaard

Chefsekretær Institut for Ecoscience - Sekretariat, Silkeborg

Birgit S. Langvad

Sekretariatsleder Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum

Annie Thomsen

Sekretær Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter

Bente Thousgaard

Afdelingsleder Science Museerne - Steno Museet

Anne-Dorthe Villumsen

Erhvervssproglig medarbejder, BA Institut for Matematik - Sekretariat

Karin Vittrup

Administrator Institut for Fysik og Astronomi

Annette Wandahl

Sekretariatsleder Interdisciplinary Nanoscience Center - Sekretariat, iNANO-huset