Omstilling

Hovednummer 8715 0000

Krisevagter

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bom, Charlotte Lyngholm Chef for Campus Plan og Projekt, Programleder for Campus 2.0 cl@au.dk +4521345463 1918, 440
Leerhøy, Conor Richard O'Connor Bygningschef, Health conor@au.dk +4528992241 +4528992241 1115, 027
Lorenzen, Bent Bygningschef, Direktør bent.lorenzen@au.dk +4528992217 1522, 223
Moestrup, Anders Kragh Beredskabskoordinator akm@au.dk +4527782850 1918, 428
Vestergaard, Peter Bachmann Teknisk chef pbv@au.dk +4540372188 1410, 043

Kontaktpersoner Bygninger/Drift / Tekniske chefer

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Leerhøy, Conor Richard O'Connor Bygningschef, Health conor@au.dk +4528992241 +4528992241 1115, 027
Lorenzen, Bent Bygningschef, Direktør bent.lorenzen@au.dk +4528992217 1522, 223
Serup, Eva Bygningschef evs@au.dk +4593521297
Vestergaard, Peter Bachmann Teknisk chef pbv@au.dk +4540372188 1410, 043

Kontaktperson Kommunikation og Presse, Universitetsledelsens Stab

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Vestergaard, Sys Christina Kommunikations- og Pressechef scv@au.dk +4523670012 1430, 132

Kommunikation og Presse, Universitetsledelsens Stab - Web og sociale medier

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Jakobsen, Kristoffer Kommunikatør/Journalist krjak@au.dk +4528297300 1430
Johansen, Jakob Rom Kommunikationsrådgiver jrj@au.dk +4520658534 1430
Larsen, Dorthe Brandt Kommunikationsrådgiver dobl@au.dk +4593508064 1430
Nielsen, Ole Frank Specialkonsulent ofn@au.dk +4551180972 +4551180972 1430, 130
Schrøder, Camilla Teamleder cams@au.dk +4540866243 +4540866243 1430, 132

Medarbejdere i Universitetsledelsens Stab

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Holm, Susanne Chefsekretær sholm@au.dk +4528992163 1430, 218
Svenningsen, Birgit Chefsekretær bis@au.dk +4527782868 1430, 222

Kommunikationschefer

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Jespersen, Ulla Krag Kommunikationschef, Health ulla@au.dk +4531691014 1267
Kerrn-Jespersen, Rasmus Kommunikationsrådgiver rkj@au.dk +4530299056 1535, 220
Klitgaard, Lonni Kommunikationsansvarlig lokl@au.dk +4528992597 1431, 111
Longfors, Steffen Chef for Portefølje og udvikling longfors@au.dk +4523382222 +4523382222 1872
Lundgaard, Mie Chefrådgiver/Sekretariatsleder mie.lundgaard@au.dk +4528996030 1521, 212
Munch, Michael Specialkonsulent mmu@au.dk +4525535291 +4525535291 1910, 328
Vestergaard, Sys Christina Kommunikations- og Pressechef scv@au.dk +4523670012 1430, 132
Weisner, Steen Funktionschef steen.weisner@au.dk +4540100175 +4540100175 1443, 429
Zukanovic, Azra Rådgiver azra@au.dk +4551523560 +4551523560 1327, 314

Universitetsledelsen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Nielsen, Brian Bech Rektor rector@au.dk +4523382349 1430, 224
Eika, Berit Prorektor be@au.dk +4528992463 1430, 227
Horst, Maja Dekan mhorst@au.dk 1431, 223
Hvas, Anne-Mette Dekan dean.health@au.dk +4587152007 1265, 228
Jensen, Erik Østergaard Institutleder eoj@mbg.au.dk +4528992567 1872, 535
Nielsen, Eskild Holm Dekan dean.tech@au.dk +4521229511 +4521229511 1521, 216
Olsen, Lone Ryg Erhvervsdirektør lro@au.dk +4520767679 1431, 123
Pallesen, Thomas Dekan pallesen@au.dk +4520373932 1327, 330
Thorn, Kristian Universitetsdirektør director@au.dk +4530698692 1430, 214

Vicedirektører

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Kirsten Langås Vicedirektør klandersen@au.dk +4561244242
Behnk, Anne Lindholm Vicedirektør albe@au.dk +4529425990 1471
Jensen, Kirsten Erhvervschef kj@au.dk +4527782866 1431, 123
Maigaard, Anna Bak Vicedirektør annabak@au.dk +4520412740 1448, 317
Nielsen, Peter Bruun Vicedirektør peter.bruun@au.dk +4540450789 +4540450789 1872, 141
Winterberg, Morten Vicedirektør mpw@au.dk +4520156224 +4520156224 1918, 318

Administrationschefer

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Hansen, Niels Damgaard Chefkonsulent ndh@au.dk +4560202670 flekskontor, flekskontor
Jensen, Ole Administrationschef oj@au.dk +4560202739 +4560202739 1443, 441
Johansen, Anne Bækby Administrationschef abj@au.dk +4587165497 +4529428508 1327, 322
Madsen, Lasse Munk Administrationschef lamma@au.dk +4521602846 1267, 216
Rasmussen, Hanne Vester Viceadministrationschef hanne.vester@au.dk +4523266041 +4523266041 1522, 218

Oversættere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Jennings, Sarah Louise Sprogkonsulent sjen@au.dk +4593521377 1910, 318
Messick, Lenore Specialkonsulent lmm@au.dk +4521702812 +4521702812 1910, 326

AU IT

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Christensen, Søren Drifts- og teknologichef schristensen@au.dk +4587159406 +4523382388 1872, 231
Hansen, Thomas Riis Specialkonsulent trh@au.dk +4524946356 +4524946356 1872, 253
Kaaber, Thomas Informationssikkerhedschef thomaskaaber@au.dk +4530930205 +4530930205 1872, 261
Stensgaard, Rasmus Specialkonsulent rst@au.dk +4587153049 +4560202701 1872, 181
Trefzer, Sandra User experience konsulent str@au.dk +4587153048 1872, 173