Find din superbruger

AU Forskning og eksterne relationer

Tovholder

Heine Simonsen

It-medarbejder AU Forskning - Forskningsstøtteenheden

Superbrugere

Morten Hollænder Beeck

Økonomikonsulent AU Forskning - Forskningsstøtteenheden

Heidi Bugtrup Spiers

Kontorfunktionær AU Forskning - Technology Transfer Office

Annette Braad Christensen

Projektkoordinator Erhverv og Innovation - Innovation og Entreprenørskab

Inge Aachmann Pedersen

Guest Researcher Supporter AU HR - International Staff Office

Charlotte Richardt

Chefkonsulent AU Forskning - Sekretariat for AU Forskning, Emdrup

Peter Severin de Fønss

Specialkonsulent AU Forskning - Technology Transfer Office

AU HR

Tovholder

Karina Fuursted Olesen

HR-Partner Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech HR

Superbrugere

Ulla Rasmussen Billings

HR-Supporter AU HR - Personalejura

Lena Faurholt

Lønmedarbejder AU HR - LØN

Amalie Nørbygaard G Friis

HR-supporter Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech HR

Henrik Jensen

HR-Partner Administrationscenter Arts - Arts HR

Kirsten Møller Johansen

Udviklingskonsulent AU HR - Udvikling & Arbejdsmiljø

Anna Bruun Pedersen

HR-supporter Administrationscenter Aarhus BSS - Aarhus BSS HR & Ph.d.

Bente Pedersen

Ph.d.-administrator Administrationscenter Health - Health ph.d-administration

Turid Pedersen

Ph.d.-administrator Administrationscenter Health - Health ph.d-administration

Julie Lissau Poulsen

HR-supporter Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech HR

Vibeke Skaarup

HR-supporter Administrationscenter Health - Health HR

Erhverv og Innovation

Tovholder

Birgit Nygaard Sørensen

Chefsekretær Erhverv og Innovation - Erhvervsstab

Superbrugere

Elsebeth Bisbo

Chefsekretær Erhverv og Innovation - Erhvervsstab

Line Holst Thomsen

Facility coordinator Erhverv og Innovation - Innovation og Entreprenørskab

AU IT

Tovholder

Karen Bjorholm Viberg

Sekretariatsleder AU IT - IT Sekretariat, Aarhus

Superbrugere

AU Uddannelse

Tovholder (midlertidig)

Thomas Vestergaard

Fuldmægtig AU Uddannelse - Studiesystemforvaltningen

Superbrugere

Lise Ask Andersen

Uddannelsesrådgiver Administrationscenter Health - Uddannelsesbetjening og Vejledning (UDVEJ)

Ann Louise Holm Bach

Studiekoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus

Flemming Berg

Specialkonsulent AU Uddannelse - SU, SPS og Dual career

Mette Buhl

Teamkoordinator AU Uddannelse - Uddannelsesjura

Christian Hansen

Studiekoordinator Administrationscenter Arts - Studienævnsbetjening og uddannelseskvalitet (SNUK), Aarhus

Klaus Mors Kristensen

Dataanalytiker Administrationscenter Aarhus BSS - Uddannelseskvalitet of Studiesystemer

Lea Nissen

AC Fuldmægtig Administrationscenter Nat-Tech - Uddannelseskvalitet og studienævnsbetjening (SNUK), Nat-Tech

Karina Thind Sjøstedt

Overassistent AU Uddannelse - SU, SPS og Dual career

Daniel Anthony Slater

Uddannelsesrådgiver Administrationscenter Health - Uddannelsesbetjening og Vejledning (UDVEJ)

Thomas Vestergaard

Fuldmægtig AU Uddannelse - Studiesystemforvaltningen

AU Økonomi

Tovholder

Paul Dyrberg

Projektøkonom Administrationscenter Aarhus BSS - BSS Økonomi, Aarhus

Superbrugere

Rikke Raslow Dam

Controller AU Økonomi - Økonomisekretariatet

Malene Wohlert Henriksen

Forretningscontroller AU Økonomi - Økonomisekretariatet

Martin Gissel Jensen

Projektøkonom Administrationscenter Health - Health Økonomi

Frank Seerup Johansen

Opgaveansvarlig AU Økonomi - Debitorgruppen

Annette Drewsen Kempf

Projektøkonom Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech Økonomi, Aarhus

Louise Bering Liisberg

Regnskabsmedarbejder AU Økonomi - Kreditorgruppen

Karin Lykke

Projektøkonom Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech Økonomi, Silkeborg

Sebastian Berg Petersen

Projektøkonom Administrationscenter Health - Health Økonomi

Jesper Fristrup Skovmøller

Teamleder Administrationscenter Aarhus BSS - BSS Økonomi, Aarhus

Tanja Stride

Controller AU Økonomi - Økonomisekretariatet

Katrine Rahbek Thorup

Controller Administrationscenter Nat-Tech - Nat-Tech Økonomi, Aarhus

Majbrit Olivia Johnson Østergård

Specialkonsulent Administrationscenter Health - Health Økonomi

AU Bygninger

Bemærk: Denne gruppe er under etablering og endnu ikke endelig bemandet.

Tovholder

Malene Elmkvist Jacobsen

Bygningsadministrator Administrationscenter Nat-Tech - NTbyg

Superbrugere

Line Hag

Bygningsadministrator Administrationscenter Nat-Tech - NTbyg

Tine Horsholm

Jurist AU Bygninger - Bygningssekretariatet

Anne Mørk Müller Risager

Specialkonsulent og teamleder Administrationscenter Arts - Arts Bygningsservice

Anne Westergaard Hansen

AC-fuldmægtig Administrationscenter Arts - Arts Bygningsservice

Universitetsledelsens Stab

Tovholder

Signe Nørlund Hernvig

Chefkonsulent Universitetsledelsens Stab - Jura og Sekretariat

Superbrugere

Pia Andersen

Chefsekretær Universitetsledelsens Stab - Jura og Sekretariat

Katrine Boserup Jensen

Projektleder Universitetsledelsens Stab - Events og Kommunikationsstøtte

Jakob Rom Johansen

Kommunikationsmedarbejder Universitetsledelsens Stab - Kommunikation og Presse

Anja Rimmer Kielsgård

Chefsekretær Universitetsledelsens Stab - Jura og Sekretariat

Inge Liengaard

Chefkonsulent Universitetsledelsens Stab - Analyse og Politik

Institut- og dekansekretariater på Arts

Tovholder

Vibeke Højgaard

Chefsekretær for dekan Dekanatet, Arts - Dekansekretariatet

Superbrugere i Administrationscenter Arts

Bettina Houlberg

Chefsekretær Administrationscenter Arts

Anne Mørk Müller Risager

Specialkonsulent og teamleder Administrationscenter Arts - Arts Bygningsservice

Superbrugere på institutter på Arts

Charlotte Wilsbech Andersen

AC-fuldmægtig DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Sekretariatet, Emdrup

Rikke Bjørn Jensen

Afdelingssekretær Teologi Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund lokalsekretariat bygn. 1451

Anne Hejn Pjengaard

Institutsekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat

Mia Korsbæk

Administrativ koordinator Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund lokalsekretariat, Moesgård

Gitte Pappe Ludvigsen

Institutsekretær Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat

Iben Nørgaard

AC-fuldmægtig DPU - Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse - Sekretariatet, Emdrup

Tina Pabst

Afdelingssekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Katrinebjerg

Camilla Dimke Waldstrøm

Institutsekretær Institut for Kultur og Samfund - Kultur og Samfund, institutsekretariat

Institut- og dekansekretariater på BSS

Tovholder

Anja Sandholt Hald

Juridisk rådgiver Administrationscenter Aarhus BSS - Fakultetssekretariatet, Aarhus BSS

Superbrugere

Merete Elmann

AC-fuldmægtig Institut for Virksomhedsledelse

Lene Hjøllund

Sekretariatsleder Institut for Statskundskab

Susanne Jensen

Data Manager Institut for Økonomi

Gitte Arildsen Jørgensen

Institutsekretær Psykologisk Institut

Heidi Maibritt Trampedach Larsen

Receptionssekretær Institut for Forretningsudvikling og Teknologi

Mette Tønder

Institutsekretær, PA Juridisk Institut

Institut- og dekansekretariater på HE

Tovholder

Caroline Søndergaard Bendixen

Rådgiver Administrationscenter Health - Fakultetssekretariat, Health

Superbrugere

Ulla Vosegaard Als

Sekretariatsmedarbejder Institut for Biomedicin - Sekretariat, Skou-bygningen

Pernille Brink Csösz

AC-fuldmægtig Institut for Klinisk Medicin - Sekretariatet, Institut for Klinisk Medicin

Laila Kearney

Afdelingssekretær Institut for Retsmedicin - Retskemisk

Enette Berndt Knudsen

Korrespondent Institut for Odontologi og Oral Sundhed - Sekretariatet

Lone Folmer Nielsen

Centersekretær Centre for Educational Development - CED

Mette Hyldgaard Poulsen

Rådgiver Administrationscenter Health - Fakultetssekretariat, Health

Lone Sand Simonsen

Sekretariatsmedarbejder Institut for Folkesundhed - Sekretariatet, Inst. f. Folkesundhed

Institut- og dekansekretariater på NS

Tovholder

Maria Emilie Arup Hovmand

Rådgiver Dekanat, Natural Sciences - Fakultetssekretariatet

Superbrugere

Jeanette Dandanell

Erhvervssproglig medarbejder Institut for Kemi

Susanne Weis Fogh

Institutsekretær Institut for Geoscience

Trine Møller Hansen

Interdisciplinary Nanoscience Center - Sekretariat, iNANO-huset

Anne Møller Kielgast

Kontorfunktionær Science Museerne - Steno Museet

Birgitte Larsen

Institutsekretær Institut for Molekylærbiologi og Genetik - Sekretariat

Ellen Bernadette Noer

Center for Bioinformatik (BiRC)

Birgitte Lodberg Pedersen

Specialkonsulent Institut for Kemi

Louise K. Poulsen

Institutsekretær Institut for Biologi - Sekretariat, Institut for Biologi

Julie Rasmussen

Forskningsgruppekoordinator Institut for Datalogi

Rikke Sinding

Forskningssekretær Institut for Fysik og Astronomi

Louise Kobek Thorsen

AC-fuldmægtig Institut for Matematik

Bente Thousgaard

Afdelingsleder Science Museerne - Steno Museet

Annette Wandahl

Sekretariatsleder Interdisciplinary Nanoscience Center - Sekretariat, iNANO-huset

Institut- og dekansekretariater på TS

Tovholder

Superbrugere

Bente Dahl Andersen

It-sekretær Administrationscenter Nat-Tech - IT, Support, Nat-Tech, Foulum

Maria Benthin Andersen

Sekretariatsmedarbejder Institut for Bio- og Kemiteknologi - Sekretariat, BCE - Universitetsbyen 36

Lene Birksø Bødskov

Sekretariatsmedarbejder Institut for Byggeri og Bygningsdesign - Sekretariat, CAE

Jytte Christensen

Research Group Coordinator - Project administration Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum

Karina Rysholt Christensen

Research Group Coordinator - Human Resource Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum

Ann-Katrine Holme Christoffersen

Institutsekretær Institut for Miljøvidenskab - Sekretariat

Christina Kirkegaard Dose

Sekretariatsmedarbejder Institut for Elektro- og Computerteknologi - Sekretariat, ECE

Line Ljungqvist Dvinge

Sekretariatsmedarbejder Institut for Byggeri og Bygningsdesign - Sekretariat, CAE

Sonja Graugaard

Institutsekretær Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Flakkebjerg

Charlotte Hviid

Institutsekretær Institut for Ecoscience - ECOS Sekretariat Roskilde

Mette Iburg-Krogh

Kontorfunktionær Institut for Husdyrvidenskab - ANIS sekretariat

Birthe Ømark Jensen

Centersekretær DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug

Julie Sloth Jensen

Institutsekretær Institut for Husdyrvidenskab - ANIS sekretariat

Bente Louise Kant

Kontorfunktionær Institut for Fødevarer - Sekretariat

Charlotte Hamann Knudsen

Institutsekretær Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Flakkebjerg

Louise Fischer Koue

Ledende sekretær Center for Kvantitativ Genetik og Genomforskning

Janne Krabsen

Sekretær Internationalt Center for Forskning i Økologisk Jordbrug og Fødevaresystemer

Sarah L. Nielsen

Kontorfunktionær Institut for Fødevarer - Sekretariat

Karin Balle Madsen

Kontorfuldmægtig DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi

Mette Graves Madsen

Akademisk medarbejder Institut for Husdyrvidenskab - ANIS sekretariat

Anne Sofie Nielsen

Research Group Coordinator - Fundraising Institut for Agroøkologi - Sekretariat, AGRO Foulum

Susanne Nørtoft Jensen

Institutsekretær Institut for Ecoscience - Sekretariat, Silkeborg

Majbritt Pedersen-Ulrich

Institutsekretær Institut for Miljøvidenskab - Sekretariat

Charlotte Spang

Institutsekretær Institut for Miljøvidenskab - Sekretariat

Charlotte Kahlen Steffensen

Institutsekretær Institut for Husdyrvidenskab - ANIS sekretariat

Jon Søby

Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE